Gospody i winiarnie
Wiedza o tym, skąd pochodzi
Droga z boiska na płytę
Rolnicy pracują przez cały rok, aby móc serwować gościom jak najwięcej produktów z własnych gospodarstw i pól. Potrawy są precyzyjnie dobrane do pory roku. Goście mogą więc oczekiwać świeżych produktów, które nie przebyły drogi długiej drogi z pola na stół.
Rolnicy pracują przez cały rok, aby móc serwować gościom jak najwięcej produktów z własnych gospodarstw i pól. Potrawy są precyzyjnie dobrane do pory roku. Goście mogą więc oczekiwać świeżych produktów, które nie przebyły drogi długiej drogi z pola na stół.
Pola i ogrody
Już wiosną zaczyna się przygotowywanie produktów pod kartę dań. Żony rolników sadzą na swoich polach delikatne sadzonki kapusty i pomidorów, sadzeniaki ziemniaków, a także sałaty i zioła. Muszą oni prawidłowo oszacować potrzebne ilości, aby każdy gość mógł cieszyć się tymi cennymi produktami rolnymi. Należy również dbać o drzewa owocowe i krzewy jagodowe.
Późnym latem i jesienią z owoców i jagód powstają nie tylko pyszne soki i syropy, ale także smaczne dżemy, które są niezastąpione jako nadzienie do popularnych pączków. Po miesiącach uprawy, późnym latem zbierane są również ziemniaki. Są one ważnym składnikiem wielu typowych tyrolskich potraw, takich jak Erdäpfelblattln, Erdäpfelnudel, Kartoffelteigtaschen i Röstkartoffel.
Hodowcy wiedzą dokładnie, która odmiana jest idealna do danego dania. W ten sposób chłopskie specjały smakują szczególnie dobrze. Kapusta jest również ważnym składnikiem kuchni chłopskiej. Świeża, podawana jest w postaci surówki z kapusty z charakterystycznymi pierogami z boczkiem. W postaci sfermentowanej, czyli jako kapusta kiszona, od wieków sprawdza się jako ważne źródło witamin w zimie. Koneserzy wiedzą, że kapusta kiszona, która doskonale komponuje się z domowymi kiełbasami, w każdym gospodarstwie smakuje nieco inaczej. W zależności od przepisu i metody obróbki, bywa bardziej krucha, chrupiąca, pikantna lub łagodniejsza. To właśnie tę różnorodność smaków goście tak bardzo kochają.
Zwierzęta w gospodarstwie
W Hof- und Buschenschänke w Południowym Tyrolu szczególną atrakcją są dania mięsne. W każdej karczmie gospodarstwa Roter Hahn można znaleźć przynajmniej jedno danie mięsne z własnej produkcji. Nie jest to pozbawione zalet. Na przykład kawałek pieczonej cielęciny wymaga niezliczonych godzin pracy. Cielę jest karmione dwa razy dziennie, dwa razy dziennie opróżniane jest obora i w zależności od pory roku i miejsca wypuszczane jest na pastwisko i codziennie wprowadzane z powrotem do obory. Produkcja boczku i kiełbasy również wymaga wiele pracy, ale i wiedzy. Tutaj pracują według starych receptur. Tylko w ten sposób subtelny wędzony aromat plasterka pancetty może w pełni rozwinąć się na podniebieniu.
Winiarnia
Jak powszechnie wiadomo, ważnym składnikiem Buschenschänke jest wino. Winnice zostały utworzone w często stromych zboczach z wielkim wysiłkiem. Począwszy od przycinania w zimie, poprzez wiązanie pędów na wiosnę, aż do zbiorów jesienią, konieczne są niezliczone czynności. Po winogrona są w piwnicy, wiele opieki jest potrzebne do produkcji pyszne, nieskazitelne wino. Dlatego wina są również degustowane corocznie przez grupę ekspertów z Centrum Eksperymentalnego Laimburg. W "Bäuerlicher Feinschmecker" mogą zaprezentować się tylko Buschenschänken z nienagannymi winami.
Wewnętrzne przekonanie
Prostą sprawą byłoby zamówienie wszystkich składników do potraw u najbliższego dostawcy żywności. Każdego roku rolnicy podejmują wyzwanie, aby wyprodukować jak najwięcej składników z własnych zasobów. Kryje się za tym wiele przekonań, ale także bardzo szczególna pasja. Ponieważ blask w oczach gości, gdy żona rolnika serwuje pyszną zupę jęczmienną lub w pełni załadowany talerz pączków, wynagradza wysiłek i motywuje do ponownego uporządkowania pól i ogrodów następnej wiosny.